Služby

Naše služby

03

Údržba fasád

Dlouhodobé a efektivní řešení

Bydlíte ve starším nebo nedávno zatepleném bytovém domě, na kterém se vyskytují plísně nebo řasy? Fasáda vašeho domu vyžaduje údržbu, která omezí rozsah a rychlost růstu mikroorganismů. Pokud na vaší fasádě rostou také plísně, tak je z důvodů zdravotních rizik nutné fasádu vyčistit v co nejkratší době.

Ve většině případů napadených fasád se jedná o kombinaci více faktorů, které výrazně ovlivňují rozsah a rychlost zařasení. Jedná se především o vlivy, jako jsou severní orientace objektu, okolní biopásmo, blízkost keřů a stromů a také kvalita omítek na fasádě.

FALK efekt nabízí dlouhodobé a efektivní řešení, které neznamená jen špinavou fasádu zbavit vzdušných nečistot a mikroorganismů, ale především ochránit povrch fasády před růstem a kolonizací mikroorganismů. Vlhkému prostředí na fasádě nezamezíme, ale co umíme za pomoci moderních fotoaktivních technologií zajistit je, aby mikroorganismy při zachycení na fasádě odumřely a dále se nerozmnožovaly.

Certifikované výrobky

Dlouhodobá odolnost vůči řasám a plísním

Pro tyto účely výhradně disponujeme certifikovaným výrobkem BALCLEAN S1 a S2, který nám dodává společnost BARVY A LAKY TELURIA, s.r.o.  Výrobek je transparentní nanokompozitní systém se solární fotokatalytickou samočistící funkcí. Zaručuje dlouhodobou odolnost vůči řasám a plísním. Používáme kvalitní biocidní výrobky proti řasám a plísním od výrobců Weber a Caparol.

01
04

Záruka až 10 let

Komplexní řešení a profesionální jednání

Jako jedni z mála můžeme klientům nabídnout záruku až 10 let, protože naše řešení je komplexní a neomezuje se jen na očištění povrchů. Naše práce je vždy efektivní a jednání pracovníků FALK příjemné a profesionální.

Přehled našich služeb

Odběry vzorků

Provádíme analýzy všech mikroorganismů z odebraných vzorků na fasádě. Zjistíme ve spolupráci s certifikovanou laboratoří na Technické univerzitě v Liberci a společností Pragotherm, servis fasád druh mikroorganismů, jeho vliv na samotnou fasádu a zdraví obyvatel domu.

Zaměřování

Fasádu zaměříme sami za pomoci digitálního měřáku. Klient má záruku, že zaplatí za to, co se skutečně vyčistí a natře.

Čištění fasád

Prvním krokem pro správný výsledek bývá aplikace odstraňovače řas a plísní na celou plochu fasády. Po působení přípravku šetrně omyjeme plochu tlakovou vodou. Výsledkem je důsledně čistá fasáda připravená pro další technické kroky s ochrannými nebo barevnými nátěry.

Nátěry proti řasám a plísním

Podle stavu fasády se můžete rozhodnout, zda chcete ponechat původní barevné řešení fasády. Pokud technický stav umožňuje barevnost neměnit, používáme účinný fotoaktivní transparentní nátěr. Systém Balclean je moderní samočisticí technologie se zárukou až 10 let.

Barevné nátěry

U fasád, které ztratili svou pigmentaci, používáme probarvené nátěry s biocidní funkcí, které dostatečně chrání fasádu před mikroorganismy.

Antigraffiti nátěr

Nabízíme účinné řešení pro zákazníky, kteří chtějí chránit své objekty před sprejery. Po aplikaci ochranného nátěru je možné nově nasprejované plochy jednoduše a opakovaně očistit vodou.

Klempířské prvky

Při aplikaci nátěrů na fasádách nabízíme výměnu starých větracích mřížek s údržbou větracích otvorů a opravu nevhodných klempířských prvků.

Máte zájem o naše služby?